Wiktoria Kulik z Łódzkiego Klubu Tenisowego wygrała turniej gry pojedynczej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i została mistrzynią Polski do lat 16. Jest to pierwszy złoty medal Olimpiady rozgrywanej w tym roku na terenie województwa łódzkiego.


Na kortach MKT w Parku Poniatowskiego 14-letnia zawodniczka w drugiej rundzie sprawiła wielką niespodziankę, eliminując rozstawioną z numerem pierwszym Katarzynę Wysoczańską z KTA Wrocław. Łodzianka wygrała 6:4, 6:2. W kolejnych rundach pokonała Annę Hertel (KT Legia Warszawa), Wiktorię Nosek (KS Tęcza Społem Kielce) i w finale Patrycję Maślankę (Mostostal Zabrze) 7:5, 6:2. W całym turnieju przegrała tylko jednego seta.

To kolejny sukces Wiktorii Kulik, uznawanej za jeden z największych talentów w polskim tenisie. W tym roku w sezonie halowym wywalczyła dwa złote medale w kategorii do lat 14 – indywidualnie oraz w drużynie. Dzięki temu w tej grupie wiekowej jest liderką listy Polskiego Związku Tenisa. Ma też osiągnięcia na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku w grze podwójnej wygrała turnieje HITEC Bouneweg Junior Open tennis Europe U14 LOUXEMBURG oraz SZCZECIN CUP 2012 tennis Europe U14. Jej trenerem jest Piotr Żurawiecki.
(al)

źródło:  http://www.lodzkie.pl/wps/wcm/connect/lodzkie/lodzkie/aktualnosci/20130716_news_1645


ProgramyMatura z OPERONEM

   


Praca z uczniami dyslektycznymi

z wykorzystaniem treningów

NLP 


 

 

Dane teleadresowe

 

 

Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
Towarzystwo Oświatowe Lykeion

ul. Rajdowa 13 (Retkinia)
94 - 003 Łódź

tel: 42 686 86 87
fax: 42 689 09 32

lykeion@lykeion.edu.pl

 

 

 

Lokalizacja na mapie

 

 

 

XX-lecie Szkoły

 

 

 

Spotkanie z okazji XX lecia
Gimnazjum i Liceum LYKEION

Zobacz galerię