Dnia 30 listopada 2010r. w naszej szkole odbył się konkurs ,,III Mistrzostwa Szaradziarskie’’ na szczeblu szkolnym skierowany do uczniów klas ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było wyzwalanie  aktywności twórczej uczniów rozwiązujących problemy logiczne i szaradziarskie, pobudzanie ich do poszukiwania, porządkowania  i przedstawiania informacji oraz

ukazanie uniwersalności  wykorzystania metod matematycznych w rozwiązywaniu problemów holistycznych. 16 uczniów naszej szkoły zmagało się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia i prowadzenia prostych rozumowań. Do finału ogólnołódzkiego, który odbędzie 
się w kwietniu 2011r.  zakwalifikowało się 3 uczniów:  I miejsce - Karolina Pakuła (klasa IA) i ex aequo II miejsce - Konrad Milczarek (klasa II A) i Juliusz Frankowski (klasa IIIA).

 

Zadania do wyżej opisanego konkursu przygotowała p. mgr Wioletta Szubka – nauczyciel matematyki naszej Szkoły współpracując z metodykiem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

W/w uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez WYŻSZĄ SZKOŁĘ KUPIECKĄ W ŁODZI i Wydawnictwo AKSJOMAT z Torunia oraz przez Panią Dyrektor naszej Szkoły.

ProgramyMatura z OPERONEM

   


Praca z uczniami dyslektycznymi

z wykorzystaniem treningów

NLP 


 

 

Dane teleadresowe

 

 

Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
Towarzystwo Oświatowe Lykeion

ul. Rajdowa 13 (Retkinia)
94 - 003 Łódź

tel: 42 686 86 87
fax: 42 689 09 32

lykeion@lykeion.edu.pl

 

 

 

Lokalizacja na mapie

 

 

 

XX-lecie Szkoły

 

 

 

Spotkanie z okazji XX lecia
Gimnazjum i Liceum LYKEION

Zobacz galerię