SPOŁECZNE GIMNAZJUM i LICEUM TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO ,,LYKEION’’

REGULAMIN  KONKURSU

,,MATEMATYKA, CHEMIA I FIZYKA W ŻYCIU CODZIENNYM’’

I.   ORGANIZATOR

Społeczne Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Oświatowego ,,Lykeion’’ w Łodzi przy ul. Rajdowej 13. Patronat nad konkursem sprawują Wyższa Szkoła Kupiecka w Łodzi, Wydawnictwo Aksjomat z Torunia i Grupa Wydawnicza HELION S.A, Muzeum Kinematografii w Łodzi.

II.   ADRESAT KONKURSU

Uczniowie łódzkich szkół gimnazjalnych.

III.   CELE KONKURSU

• popularyzacja matematyki, chemii i fizyki wśród młodzieży szkolnej,
  • rozwijanie zainteresowań matematyczno – chemiczno – fizycznych,
  • ukazywanie uniwersalności metod matematyczno – chemiczno – fizycznych i możliwości ich wykorzystania w życiu codziennym,
  • pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania  i przedstawiania informacji,
  • budzenie nawyku współzawodnictwa.

IV.   PRZEDMIOT OCENY KONKURSOWEJ

Poprawne rozwiązanie zadań z matematyki, chemii i fizyki o różnym stopniu trudności przy użyciu prostego kalkulatora.

V.   ZALECANA LITERATURA

K.M. Pazdro, M. Torbicka - podręcznik "Chemia dla gimnazjalistów" cz. 1,2 i 3 + zeszyt ćwiczeń dla klasy 1,2 i 3;

K.M. Pazdro, M. Koszmider - zbiór zadań " Zadania od łatwych do trudnych";

H. Kaczorek ,,Testy z fizyki dla gimnazjum’’ cz. 1, 2 i 3;

praca zbiorowa pod redakcją M. Dobrowolskiej - podręcznik ,,Matematyka – 1 – 3 – Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

VI.   STRUKTURA I PRZEBIEG KONKURSU

•     konkurs  składa się z jednego etapu międzyszkolnego – łódzkiego,
  •     do konkursu szkoły zgłaszają uczniów (liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona),
  •     konkurs przeprowadza Komisja Społecznego Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Oświatowego ,,Lykeion’’ w Łodzi powołana przez Dyrektora Szkoły,
  •     czas trwania etapu – 90 minut,
  •     udział w konkursie jest bezpłatny,
  •     Komisja wyłoni 3 finalistów konkursu.

VII.   MIEJSCE PRZEPROWADZENIA ELIMINACJI KONKURSOWYCH

•     konkurs będzie przeprowadzony w Społecznym Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Oświatowego ,,Lykeion’’ przy ul.  Rajdowej 13 w Łodzi,
  •     dzień konkursu –  21.03.2011r. (poniedziałek) godz. 8.30.

VIII.   ZGŁASZANIE UCZNIÓW DO KONKURSU

KARTĘ ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W  KONKURSIE (w załączeniu) należy przesłać do dnia 14.03.2011 (poniedziałek) pocztą lub faksem (042 6890932) lub email na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pozostawić w sekretariacie Społecznego Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Oświatowego ,,Lykeion’’ w Łodzi przy ul. Rajdowej 13 (w godz. 8.00 – 16.00).

IX.   SPOSÓB I TERMIN OGŁOSZENIA WYNIKÓW

•     dnia 21.03.2011r. zostaną wyłonieni finaliści konkursu,
  •      dnia 28.03.2011r. na stronie internetowej naszej Szkoły: http://www.lykeion.edu.pl/. będzie zamieszczone sprawozdanie z konkursu.

X.   NAGRODY

Uczniowie konkursu oraz ich opiekunowie otrzymają dyplomy. Finaliści otrzymają nagrody ufundowane między innymi przez:

•     Wyższą Szkołę Kupiecką w Łodzi,
  •     Wydawnictwo ,,Aksjomat’’ z Torunia,
  •     Grupę Wydawniczą HELION S.A,
  •     Muzeum Kinematografii w Łodzi,
  •     Muzeum Miasta Łodzi,
  •     Społeczne Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Oświatowego ,,Lykeion’’ w Łodzi.

XI.   UWAGI KOŃCOWE

•      każdy uczeń przystępując do eliminacji konkursowych zobowiązany jest do okazania ważnej legitymacji szkolnej,
  •      niestawienie się uczniów oznacza rezygnację z udziału w konkursie,
  •      konkurs będzie upowszechniany poprzez przekazanie do szkół Regulaminu.

XII.   ZAŁĄCZNIK nr 1

Karta zgłoszenia uczestnictwa w konkursie ,, Matematyka, chemia i fizyka w życiu codziennym’’.

Do pobrania tutaj