Dnia 29 listopada 2010r. w naszym liceum odbył się etap szkolny Olimpiady ,,Wiedza o Polsce i Świecie Wspólczesnym'' zorganizowany przez Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu. Do II etapu nie zakwalifikowali się nasi uczniowie, gdyż warunkiem było uzyskanie minimum 25 punktów. Poniżej przedstawione są wyniki uczniów: Konrad Mielczarek (IIa) - 23 pkt, Klara Kamińska (IIIa) - 23 pkt, Juliusz Frankowski (IIIa) - 23 pkt, Tytus Marzec (IIIa) - 20 pkt, Rafał Lenk (IIIa) - 19 pkt, Aleksandra Konicka (IIa) - 18 pkt, Łukasz Gałdziński (IIIa) - 15 pkt, Łukasz Kowalewski (IIa) - 13 pkt, Bartosz Wasiak (IIIa) - 13pkt. Koordynatorem szkolnego etapu był p. mgr Piotr Jung - nauczyciel historii i WOS - u.